Avukat Oğuz HOLAT ,Kayseri Barosu,Aile Hukuku, ticaret Hukuku, şirketler Hukuku, icra-iflas Hukuku, borçlar Hukuku, idare Hukuku, gayrimenkul Hukuku, iş ve sosyal güvenlik Hukuku,OĞUZ HOLAT,oguz holat,oguzholat.av.tr

MÜVEKKİL ÖZEL ALANI

Makaleler

KAYSERİ DE BOŞANMA - TANIMA ve TENFİZ DAVALARI

-Tanıma ve Tenfiz davaları yurt dışında boşanan çiftlerin yurt dışı boşanma kararını Türkiye’de geçerli hale getirmeleri için Türkiye’deki Aile Mahkemelerinde açtıkları davalardır.
-Bu tip davalar eğer her iki tarafta mahkemede bir avukat ile temsil edilirlerse yaklaşık 1 hafta içinde sonuçlanmaktadır. Ancak taraflardan biri avukatla kendisini temsil ettirmezse o zaman diğer tarafa şahsen yurt dışı tebligatı yapılması gerekeceğinden o durumda bu dava aylarca uzamaktadır.
-Bu tip davalar için yabancı mahkeme kararının kesinleşme şerhli tercümeli aslı , kazarı veren ülke mahkeme kararı üzerine yazılan apostil şerhi ve taraflarca avukatlara verilecek vekaletnameler gerekmektedir.

Diğer Makaleler

İstasyon Cad. Soylu İş Merkezi Kat:5 Daire:38
( Şehir Tiyatrosu Karşısı / Kocasinan Belediyesi Yanı ) Merkez/ KAYSERİ

  Gsm: 0532 731 5496

Avukatlık ve Hukuk Bürosu © 2015 Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemiz sadece bilgilendirme amaçlı olup sitedeki bilgilerden dolayı Avukatlık ve Hukuk büromuzun hiç bir hukuki ve cezai sorumluluğu yoktur.